Ecel Eliyle Ölmek Biz Kacaklara Yakısmaz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ecel Eliyle Ölmek Biz Kacaklara Yakısmaz

dostca paylasım

AnasayfaYÜREĞİMİN KAPISGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zamanında gelen ilk adım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
assassins
LeVeL 2

LeVeL 2
assassins
mehmetturak@hotmail.com
Erkek

Zamanında gelen ilk adım Vide
MesajKonu: Zamanında gelen ilk adım Zamanında gelen ilk adım I_icon_minitimePerş. Ekim 23, 2008 12:53 pm

Oysaki çocukların ne zaman yürüyeceğini bilmek adeta bir sırdır. Genelde 12. ay ortalama yürüme yaşı olarak kabul edilir fakat iki ay öncesinde yürümeye başlayacağını gösteren tipik hareketler yavaş yavaş başlar.

Emeklemek her zaman ilk adım işareti değildir. Yürüme belirtileri bebekten bebeğe farklılık gösterir. Kimisi yerlerde yuvarlanarak kimisi çok hareketli bir döneme girerek yürümeye başlayacağının sinyallerini verir.

Etraftaki eşyalara tutunarak yerinden kalkan çocuk yakında ilk adımlarını atacaktır. Biliyoruz bazen düşüp incinmesinden korkuyorsunuz. Fakat kendine güveninin gelmesi için tek başına başarması gerekir. Çok eski bir laf vardır bilirsiniz "Çocuk dediğin düşe kalka büyür."

Çocuğunuzun ufak ya da iri yapılı olması yürüme yaş kriterini etkilemez ama hareketli oluşu bir kriterdir. Kimi bebekler tembel bir yapıya sahiptir. Kimisi de yerinde duramaz. Hareketli olan yürümeye erken başlayan taraf olur. Büyük kardeşi olan çocuklarda yürüme yaşı erken gelişebilir çünkü çocukların motivasyon kaynağı genelde ağabey ya da ablalarıdır. Kendinden büyük çocukları örnek alıp onlara uyum sağlamak için erken yürümeye başlayabilirler

Zamanında gelen ilk adım

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası